Lyhytporraspora HSS 180°
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tukeva. Tiukat pyörintätoleranssit poran ja upotuksen ⌀-mittojen välillä takaavat tarkan suoruutta.
Käyttötiedot
Läpimeneville ruuvinrei’ille DIN-ISO 273:n mukaan sekä upotuksille DIN 74, lehti 2, muoto H, J ja K, toteutus keskikokoinen.
Ruuveille DIN 912, 6912 ja 7984, ISO 1207 (DIN 84).
Käyttötiedot
N
50
N
56
P
50
P
37
P
31
P
12
P
10
N
80
K
31
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kartiolevypora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | DIN 1897 |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi, h8 |
| Upotuksen porraskulma | 180 astetta |
| Varren toleranssi | h8 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | läpiläpimenevälle reiälle |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 62 mm |
| Varren halkaisija ds | 18 mm |
| Kokonaispituus l | 123 mm |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0.1 mm/k |
| Ruuveille | M10 |
| Askelkorkeus l1 1. 180° | 23 mm |
| ⌀ d2 2. h8 | 18 mm |
| Kierteille | M10 |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| ⌀ d1 1. h8 | 11 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 117260 |
|---|---|
| EAN | 4045197036278 |