Lyhyt porraspora HSS 180° höyrykarkaistu
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tukeva. Tiukat heittotoleranssit poran ja upotuksen ⌀:n välillä takaavat tarkan suorakulmaisuuden.
Pinta erikoiskäsitelty, jolloin se on vähemmän altis reunakerrostumille ja lastunpoisto paranee.
Käyttötiedot
Läpireikiin ruuveille DIN-ISO 273:n mukaan ja upotuksiin DIN 74, lehti 2, muoto H, J ja K, malli keskikarkea.
Ruuveille DIN 912, 6912 ja 7984 sekä ISO 1207 (DIN 84) mukaan.
Käyttötiedot
N
45
P
40
P
30
P
25
N
80
K
25
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kartiolevyporanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | DIN 1897 |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | höyrykarkaistu |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi, toleranssi h8 |
| Upotuksen porraskulma | 180 astetta |
| Varren toleranssi | h8 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | läpireiässä |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 47 mm |
| Varren halkaisija ds | 11 mm |
| Kokonaispituus l | 95 mm |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0.07 mm/v |
| Ruuveille | M6 |
| Askelkorkeus l1 1. 180° | 15 mm |
| ⌀ d2 2. h8 | 11 mm |
| Kierteille | M6 |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| ⌀ d1 1. h8 | 6.6 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 117240 |
|---|---|
| EAN | 4045197036193 |