Porrasporanterä kierre-ydinreikään HSS 90° höyrykarkaistu
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Poraus- ja upotusvaihe molemmat omilla urillaan ja ohjauslistoillaan. Tämän ansiosta porrasporan profiili säilyy hyvänä myös toistuvassa uudelleenhionnassa.
Käyttöarvot
Kierteen ydinreikä ja upotus valmistetaan tarkasti samalla linjalla yhdessä työvaiheessa.
DIN 336 osa 1:n mukaisille kierre-ydinrei’ille, 90° upotuksella (DIN 69:n kaltainen, keskiversio).
Käyttötiedot
N
45
P
40
P
30
P
25
N
80
K
25
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kartiomainen levyteräpora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | DIN 8378 |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h9 |
| Pinnoite | höyrykarkaistu |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi, h8 |
| Upotuksen porraskulma | 90 astetta |
| Varren toleranssi | h8 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | umpireiässä ja läpireiässä |
| Kierrekulma | 20-30 astetta |
| Kiinnitysuran pituus lc | 94 mm |
| Varren halkaisija ds | 11 mm |
| Kokonaispituus l | 142 mm |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0,1 mm/kierros |
| ⌀ d2 2. viisteellä h8 | 11 mm |
| Askelkorkeus l1 1. askel 2 | 25,5 mm |
| ⌀ d1 1. viisteellä h9 | 8.5 mm |
| Kierteille | M10 |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 117060 |
|---|---|
| EAN | 4045197035820 |