Pohjareiän kierteytystappipora HSS 90° TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin vakaa. Tiukat heittotoleranssit pora- ja upotushalkaisijoiden välillä takaavat tarkan suorakulkuisuuden.
Etu
Poraus ja upotus tehdään täysin samalle linjalle yhdessä työvaiheessa.
Käyttötiedot
Erityisen sopiva NC-koneisiin, koska sillä on korkea paikoitustarkkuus ja erittäin hyvät keskitysominaisuudet sekä se on hyvin vakaa. Aiempi keskitys voidaan siksi usein jättää pois. Kierrepohjareikiin DIN 336 osa 1:n mukaan 90° upotuksella. Seuraava kierretappi ei tällöin aloita lastuamista terävän reunan kohdalta.
Käyttötiedot
N
50
N
56
P
50
P
37
P
31
P
12
P
10
N
80
K
31
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kartiomainen levypora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | DIN 1897 |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi, h8 |
| Upotuksen porraskulma | 90 astetta |
| Varren toleranssi | h8 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | pohjareiässä ja läpimenevässä reiässä |
| Kiinnitysuran pituus lc | 40 mm |
| Varren halkaisija ds | 9 mm |
| Kokonaispituus l | 84 mm |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0.1 mm/k |
| ⌀ d2 2. viisteellä h8 | 9 mm |
| ⌀ d1 1. viisteellä h8 | 6.8 mm |
| Askelkorkeus l1 1. askel 2 | 21 mm |
| Kierteille | M8 |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 117040 |
|---|---|
| EAN | 4045197035745 |