NC-keskitysporanterä HSS-E-PM 90° N 12 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
≥ ⌀ 6 mm vetotasolla standardin DIN 1835-B mukaan.
Tarkka keskinen kärkihionta kapealla poikkiterällä – mahdollistaa helpon porauksen aloituksen ja keskitysreiän suuren muototarkkuuden. Erittäin vakaa lyhyiden lastu-urien ansiosta.
Suurteho-NC-keskitysporanterä.
Jauhemetallurgisesta substraatista valmistettu materiaali korkeita vaatimuksia varten käyttöiälle ja tarkalle keskitystarkkuudelle. Erittäin hyvä kulumiskestävyys ruostumattomissa teräksissä.
Huomautus
Käytä kierroslukua todelliselle pora-⌀:lle
(ei yleisesti poran ulko-⌀:lle).
Käyttötiedot
N
96
N
55
N
62
P
55
P
42
P
35
P
14
P
12
M
18
M
13
S
8
N
112
K
35
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 90 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Tuotetyyppi | Esiporaus |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | Pajastandardi |
| Tyyppi | N |
| Kiinnitys | DIN 1835 B h6:lla |
| Halkaisija ⌀ | 12 mm |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 30 mm |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Kokonaispituus l | 102 mm |
| Varren toleranssi | h6 |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.06 mm/k |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G11206012 |
|---|---|
| EAN | 4045197741547 |