NC-keskipora HSS-E-PM 90° N pinnoittamaton 10 mm
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
≥ ⌀ 6 mm vetotason kanssa DIN 1835-B:n mukaan.
Tarkka keskeinen kärkihionta kapealla poikkisärmälla – helpottaa porauksen aloitusta ja antaa keskiöreiälle suuren muototarkkuuden. Erittäin vakaa lyhyiden lastu-urien ansiosta.
Suurteho-NC-keskipora.
Jauhemetallurgisesta perusmateriaalista korkeisiin vaatimuksiin käyttöiän ja tarkan keskiöinnin suhteen. Erittäin hyvä kulutuskestävyys ruostumattomissa teräksissä.
Huomautus
Käytä kierroslukua todelliselle pora-⌀:lle
(ei yleisesti poran ulko-⌀:lle).
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 90 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Pinnoite | Pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Tuotetyyppi | Esiporaus |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | Pajastandardi |
| Tyyppi | N |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
| Halkaisija ⌀ | 10 mm |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 25 mm |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 89 mm |
| Varren toleranssi | h6 |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.07 mm/k |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G11201010 |
|---|---|
| EAN | 4045197741431 |