NC-keskipora HSS-E 90° N TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkka keskeinen kärkihionta kapealla poikittaissärmällä – helppo porata ja suuri muototarkkuus keskiöporauksessa. Erittäin vakaa lyhyiden urien ansiosta.
Tarkka keskeinen kärkihionta kapealla poikittaissärmällä – mahdollistaa helpon porauksen aloituksen ja suuren muototarkkuuden keskiöreiässä. Erittäin vakaa lyhyiden lastu-urien ansiosta.
Huomautus
Käytä kierroslukua todelliselle poraus-⌀:lle
(ei yleisesti poran ulko-⌀:lle).
Käyttötiedot
N
87
N
50
N
56
P
50
P
37
P
31
P
12
P
10
M
15
M
10
S
6
N
100
K
31
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 90 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Tuotetyyppi | Esiporaus |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | Konepajan standardi |
| Tyyppi | N |
| Kiinnitys | DIN 1835 B h6:lla |
| Halkaisija ⌀ | 6 mm |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6:lla |
| Kiinnitysuran pituus lc | 20 mm |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 140 mm |
| Varren toleranssi | h6 |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.04 mm/k |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 112100 |
|---|---|
| EAN | 4045197440808 |