NC-keskityspora HSS/E 142° N pinnoittamaton
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
≥ ⌀ 6 mm vetopinnan kanssa DIN 1835-B:n mukaan.
Tarkka keskeinen kärkihionta kapealla poikkiterällä – mahdollistaa helpon porauksen aloituksen ja keskitysreiän korkean muototarkkuuden. Erittäin vakaa lyhyiden lastu-urien ansiosta.
Käyttötiedot
Kärkikulmalla 142°, jotta seuraavan kierreporaan pääleikkaussärmät pääsevät pureutumaan.
Huomautus
Käytä kierroslukua todelliselle poran ⌀:lle
(ei yleisesti poran ulkohalkaisijalle).
Selitysteksti
Kärkikulma on sama keskitysporalle ja kierreporaalle.
NC-keskitysporalla poraus sujuu nopeasti lyhyen syöttömatkan ansiosta.
Käyttötiedot
N
70
N
45
P
40
P
30
P
25
P
10
P
8
M
12
M
8
N
80
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 142 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Tuotetyyppi | Esiporaus |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | Verstasstandardi |
| Tyyppi | N |
| Kiinnitys | DIN 1835 B h6:lla |
| Halkaisija ⌀ | 5 mm |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 15 mm |
| Varren halkaisija ds | 5 mm |
| Kokonaispituus l | 60 mm |
| Varren toleranssi | h6 |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0,04 mm/kier |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 112120 |
|---|---|
| EAN | 4045197001351 |