NC-keskityspora HSS/E 120° N TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
≥ ⌀ 6 mm vetopinnalla DIN 1835-B:n mukaan.
Tarkka keskeinen kärkihionta kapealla poikittaisterällä – helpottaa porauksen aloitusta ja antaa keskitysreiälle suuren muototarkkuuden. Erittäin vakaa lyhyiden lastu-urien ansiosta.
Käyttötiedot
120° kärkikulmalla, jotta seuraavan kierreporaan pääleikkuusärmät pääsevät pureutumaan.
Huomautus
Käytä todellisen poraus-⌀:n mukaista kierroslukua
(ei yleisesti poran ulko-⌀:n mukaan).
Selitysteksti
Kärkikulma on sama keskitysporassa ja kierreporaassa.
NC-keskitysporalla poraus sujuu nopeasti lyhyen syöttömatkan ansiosta.
Käyttötiedot
N
87
N
50
N
56
P
50
P
37
P
31
P
12
P
10
M
15
M
10
S
6
N
100
K
31
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 120 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Tuotetyyppi | Esiporaus |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | Verstasstandardi |
| Tyyppi | N |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
| Halkaisija ⌀ | 3 mm |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 12 mm |
| Varren halkaisija ds | 3 mm |
| Kokonaispituus l | 46 mm |
| Varren toleranssi | h6 |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0,03 mm/v |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 112110 |
|---|---|
| EAN | 4045197001245 |