NC-keskipora HSS-E 120° N, pinnoittamaton
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Malli
≥ ⌀ 6 mm DIN 1835-B:n mukaisella vetopinnalla.
Tarkka keskeinen kärkihionta kapealla poikkisärmällä – mahdollistaa helpon porauksen aloituksen ja keskitysreiän suuren muototarkkuuden. Erittäin vakaa lyhyiden lastu-urien ansiosta.
Käyttötiedot
120°:n kärkikulmalla jotta seuraavan kierreporaan pääleikkuusärmät pääsevät tarttumaan.
Huomautus
Käytä kierroslukua todelliselle pora-⌀:lle
(ei yleisesti poran ulko-⌀:lle).
Käyttötiedot
N
70
N
45
P
40
P
30
P
25
P
10
P
8
M
12
M
8
N
80
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 120 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Tuotetyyppi | Esiporaus |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | Konepajastandardi |
| Tyyppi | N |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
| Halkaisija ⌀ | 8 mm |
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 25 mm |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 79 mm |
| Varren toleranssi | h6 |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.07 mm/v |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 112103 |
|---|---|
| EAN | 4045197959423 |