Erittäin lyhyet porat, 3 kiinnityspintaa, HSS-E, pinnoittamaton 1 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vakaa ja kestävä lyhyt pora, jossa on vahvistettu ydinhalkasija. Profiilihiottu, suuri pyörintätarkkuus. Tarkka kärkihionta.
Suositus
Suurin poraussyvyys:
L2 = LC - 1,5 × DC.
Huomautus
Pora Weldon-varrella, ilman vääntöuria.
Rakenne
Vakaa ja vankka lyhyt pora, jossa vahvistettu ydinhalkasija. Profiilihiottu, suuri pyörintätarkkuus. Tarkka kärkihionta.
Suositus
Suurin poraussyvyys:
L2 = LC - 1,5 × DC.
Käyttötiedot
N
70
N
40
N
45
P
40
P
30
P
25
P
10
P
8
M
12
M
8
N
80
K
25
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 130 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierreporanterä |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | DIN 1897 |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 1 mm |
| Normi | DIN 1897 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 6 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Varren halkaisija ds | 1 mm |
| Kokonaispituus l | 26 mm |
| Porausyvyys | 4.5 mm |
| Kärkikulma | 130 astetta |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.03 mm/k |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G1130011 |
|---|---|
| EAN | 4045197764690 |