Kierrepora HSS/EVA 7 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Suurtehopora erinomaiseen suorituskykyyn. Tarkka poraus optimoidun ristiteräkärjen ja 4 fasetin ansiosta. Erityinen lastu-uraprofiili vähentää leikkausvoimia merkittävästi.
Suositus
Suurin poraussyvyys:
L2 = LC - 1,5 × DC.
Käyttötiedot
N
75
N
60
N
65
P
50
P
40
P
35
P
16
M
17
M
13
S
8
N
50
K
40
Tekniset tiedot
| Kierrekulma | 35 astetta |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | DIN 338 |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 7 mm |
| Normi | DIN 338 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 69 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Varren halkaisija ds | 7 mm |
| Kokonaispituus l | 109 mm |
| Porausyvyys | 58.5 mm |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Syöttö f ruostumattomalle teräkselle > 900 n/mm2 | 0.05 mm/v |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G1145807 |
|---|---|
| EAN | 4045197855527 |