Kierreporanterä HSS/EVA N, pinnoittamaton 5 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Profiilihiottu: korkea pyörintä- ja jako-tarkkuus sekä tarkka kärkihionta. Pora sarjavalmistukseen.
Kärjen ohennus muoto C koosta 2 mm alkaen.
Suositus
Suurin poraussyvyys:
L2 = LC - 1,5 × DC.
Käyttötiedot
P
35
P
28
P
22
P
8
P
6
M
8
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | DIN 338 |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 5 mm |
| Normi | DIN 338 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 52 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Varren halkaisija ds | 5 mm |
| Kokonaispituus l | 86 mm |
| Porausyvyys | 44.5 mm |
| Kärkikulma | 135 astetta |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0.05 mm/v |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.05 mm/v |
| Normi | DIN 338 |
| Toleranssi ø | h8 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G1144055 |
|---|---|
| EAN | 4045197534958 |