Kierrepora HSS/EVA N pinnoittamaton 5,4 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Profiilihiottu: korkea pyörintä- ja jakotarkkuus sekä tarkka kärkihionta. Pora sarjatuotantoon.
Vahvistettu ydin, kirkas.
Kärjen kevennys muoto C alkaen koosta 2 mm.
Suositus
Suurin poraussyvyys:
L2 = LC - 1,5 × DC.
Käyttötiedot
P
40
P
30
P
25
H
8
P
10
P
8
M
12
M
8
S
5
N
80
K
25
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | punainen |
|---|---|
| Kärkikulma | 130 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierreporanterä |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | DIN 338 |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 5,4 mm |
| Normi | DIN 338 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 57 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Varren halkaisija ds | 5,4 mm |
| Kokonaispituus l | 93 mm |
| Porausyvyys | 48,9 mm |
| Kärkikulma | 130 astetta |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0.05 mm/v |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.05 mm/v |
| Normi | DIN 338 |
| Toleranssi ø | h8 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G1144005,4 |
|---|---|
| EAN | 4045197017697 |