Kierreporanterä HSS, rullavalssattu N, pinnoittamaton 6,7 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Rullavalssattu, normaali kierrekulma, sydän ja sydänkartio.
Mitat DIN 338:n mukaan.
Materiaalirakenteessa ei katkoksia, joten joustava ja sopii vaativiin poraustöihin (esim. käsiporakoneilla). Edullinen malli.
Suositus
Suurin poraussyvyys:
L2 = LC - 1,5 × DC.
Käyttötiedot
N
45
P
40
P
30
P
25
K
25
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 6.7 mm |
| Kiinnitysuran pituus lc | 63 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Varren halkaisija ds | 6.7 mm |
| Kokonaispituus l | 101 mm |
| Porausyvyys | 53 mm |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0.07 mm/kierros |
| Toleranssi ø | h8 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G1140006,7 |
|---|---|
| EAN | 4045197009074 |