Kierrepora HSS N TiN 6,6 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Normaali ydin ilman ytimen kartiota.
Tarkka kärkihiominen.
Profiilihiottu:
Suuri pyörintä- ja jakotarkkuus, pora sarjatuotantoon.
Kärkiohennus muoto C alkaen koosta 2,4 mm.
Suositus
Suurin poraussyvyys:
L2 = LC - 1,5 × DC.
Käyttötiedot
N
50
N
56
P
50
P
37
P
31
P
12
P
10
M
15
M
10
S
6
N
80
K
31
Tekniset tiedot
| Kierrekulma | 35-40 astetta |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | TiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | DIN 338 |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 6.6 mm |
| Normi | DIN 338 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 63 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Varren halkaisija ds | 6.6 mm |
| Kokonaispituus l | 101 mm |
| Porausyvyys | 53.1 mm |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Syöttö f teräksessä < 500 n/mm2 | 0.13 mm/kierros |
| Normi | DIN 338 |
| Toleranssi ø | h8 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G1143606,6 |
|---|---|
| EAN | 4045197016720 |