Kierrepora HSS N, pinnoittamaton 7,4
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Profiilihiottu: kierrepora, jossa on suuri pyörintä- ja jakotarkkuus sekä tarkka kärkihiominen.
Alkaen ⌀ 2,4 mm höyrykarkaistu.
Kärkiohennus muoto C alkaen koosta 4 mm.
Huomautus
Koko 16–20: pora, varren ⌀ 16 mm.
Suositus
Suurin poraussyvyys:
L2 = LC - 1,5 × DC.
Käyttötiedot
N
80
N
50
N
45
P
40
P
30
P
25
P
10
P
8
N
80
K
25
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | DIN 338 |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 7.4 mm |
| Normi | DIN 338 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 69 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Varren halkaisija ds | 7.4 mm |
| Kokonaispituus l | 109 mm |
| Porausyvyys | 57.9 mm |
| Kärkikulma | 118 astetta |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0.07 mm/kierros |
| Normi | DIN 338 |
| Toleranssi ø | h8 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G1141507,4 |
|---|---|
| EAN | 4045197013217 |