Kierrepora HSS-E-PM HPC TiAlN 1 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vahvistettu ydin ja parabolinen kierreura, joka takaa erittäin hyvän lastunpoiston.
Ristiinteroitus muoto S
Suositus
Suurin poraussyvyys:
L2 = LC - 1,5 × DC.
Käyttötiedot
N
80
N
60
N
70
P
50
P
40
P
25
P
14
M
20
M
15
S
12
N
60
K
50
Tekniset tiedot
| Kierrekulma | 38 astetta |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Kärkikulma | 130 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | DIN 338 |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi |
| Työstöstrategia | HPC |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 1 mm |
| Normi | DIN 338 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 12 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h8 |
| Varren halkaisija ds | 1 mm |
| Kokonaispituus l | 34 mm |
| Porausyvyys | 10.5 mm |
| Kärkikulma | 130 astetta |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.03 mm/k |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G1146101 |
|---|---|
| EAN | 4045197854100 |