Keskipora HSS/E A, pinnoittamaton 3 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hiottu ja takaisinhionta tehty yhdestä umpiaihiosta, spiraalimallinen.
Käyttötiedot
N
70
N
45
P
40
P
30
P
25
P
10
P
8
M
12
M
8
N
80
K
25
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Keskiporat |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | DIN 333 |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Toleranssi nimellis-⌀ | k12 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tyyppi | A |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi, h7 |
| Upotuskulma | 60 astetta |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Halkaisija ⌀ | 3 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 50 mm |
| Varren toleranssi | h7 |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0,03 mm/kier |
| Työkappaleen-⌀:lle | 20–40 mm |
| Työkappaleen halkaisijalle | 20–40 mm |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G1110503 |
|---|---|
| EAN | 4045197000279 |