GARANT Master Steel DEEP HM-ohjainpora sylinterivarrella DIN 6535 HB 6×D TiAlN
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erinomainen lastunpoisto lastu-urien epätasaisen nousun, ohjauslistan ja ylimääräisten ohjausviisteiden ansiosta, mikä mahdollistaa porauksen mahdollisimman suurella tarkkuudella.
Maksimaalinen prosessivarmuus täsmällisesti toisiinsa sovitettujen työkalujen ansiosta koko järjestelmässä. Poraus maksimiin syvyyteen ilman Co-Pilotia.
Selvästi parantunut työkalun vakaus huomattavasti vahvistetun ytimen ansiosta.
Kasvanut lastutilavuus aikayksikköä kohden ja erinomaiset kestoajat mahdollistavat taloudellisen huippuluokan porausprosessin.
Vahva ydin ja erikoiskärkihionta takaavat suuren keskitarkkuuden. 140° kärkikulma ja erityinen terätoleranssi p6 optimaalisen ohjausreiän valmistukseen myöhempää GARANT Master Steel Deep -syväreikäporan käyttöä varten.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 40 bar |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 6×D |
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Sarja | Master Steel |
| Halkaisija ⌀ | 10 mm |
| Normi | Verstasstandardi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 61 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | p6 |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 103 mm |
| Porausyvyys | 46 mm |
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0,24 mm/kierros |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 123886 |
|---|---|
| EAN | 4062406300210 |