GARANT Master Steel Deep HM-ohjausporanterä sylinterivarrella DIN 6535 HA 6×D TiAlN
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erinomainen lastunpoisto lastu-urien epätasaisen nousun, ohjauskiskon ja lisäohjausviisteiden ansiosta, mikä mahdollistaa porauksen mahdollisimman suurella tarkkuudella.
Maksimaalinen prosessivarmuus saavutetaan kokonaisjärjestelmän tarkasti yhteensovitettujen työkalujen avulla. Poraus maksimaaliseen syvyyteen ilman Co-Pilotia.
Selvästi parannettu työkalun vakaus vahvistetun sydämen ansiosta.
Suuremmat aikayksikkökohtaiset lastutilavuudet ja erinomaiset käyttöiät takaavat taloudellisen huippuluokan porausprosessin.
Vahva ydin ja erikoiskärjitys, jotka takaavat korkean keskittymistarkkuuden. 140° kärkikulma ja erityinen leikkuutoleranssi p6 optimaalisen ohjausreiän valmistukseen GARANT Master Steel Deep -syväreikäporan myöhempää käyttöä varten.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Muodot HB ja HE toimitetaan samaan hintaan kuin HA.
Tilaa muoto HB: numerolla 123886.
Tilaa muoto HE: numerolla 123885 + 129100HE.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 40 bar |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 6×D |
| Kärkikulma | 140° |
| Sarja | Master Steel |
| Halkaisija ⌀ | 8.5 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Normi | konepajan standardi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 61 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | p6 |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 103 mm |
| Porausyvyys | 48.3 mm |
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.24 mm/k |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 123885 |
|---|---|
| EAN | 4062406267445 |