Kovametallinen magneettiporakruunupora, lastuamissyvyys 35 mm TiAlN 15 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sopii kaikkiin yleisiin magneettiporakoneisiin. Erittäin hyvä työstö optimoidun leikkuugeometrian ansiosta. Helppo teroittaa uudelleen. Weldon-varsi – ⌀ 19 mm.
Kovametalli erikoisella TiAlN-pinnoitteella – pitkä kestoikä ja erinomainen leikkaussuorituskyky.
Käyttötiedot
Liikuteltavissa magneettiporakoneissa tai kiinteissä pylväsporakoneissa suurten reikien tekemiseen teräsrakenteisiin. Kruunupora leikkaa materiaalista vain ohuen renkaan. Porasydän poistetaan ulostyöntötapin avulla jousivoimalla.
Toimitussisältö
Ilman ulostyöntötappia.
Huomautus
Kruunuporan voiteluun suositellaan erittäin tehokasta leikkuuöljyä (katso nro 084210).
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Magneettipora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Pinnoite | TiAlN |
| Normi | Työpajanormi |
| Kiinnitys | Weldon-varsi |
| Työsyvyys | 35 mm |
| Halkaisija ⌀ | 15 mm |
| Kokonaispituus l | 74,5 mm |
| Varren ⌀ | 19,05 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G11878215 |
|---|---|
| EAN | 4069515028806 |