Kruunupora HM, lastuamissyvyys 30 mm, TiAlN 24 mm
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sopii kaikkiin yleisiin magneettiporakoneisiin. Erittäin hyvä työstettävyys optimoidun leikkausgeometrian ansiosta. Helppo teroittaa uudelleen. Weldon-varrella – ⌀ 19 mm.
HM erikoisella TiAlN-pinnoitteella – pitkä käyttöikä ja erinomainen leikkaussuorituskyky.
Käyttötiedot
Mobiileilla magneettiporakoneilla tai kiinteillä pylväsporakoneilla suurten reikien tekoon teräsrakenteissa. Kruunupora leikkaa materiaalista vain ohuen renkaan. Porasydän poistetaan ulos työntötapilla jousivoiman avulla.
Toimitussisältö
Ilman työntötappia.
Huomautus
Kruunuporan voiteluun suositellaan tehokasta leikkuuöljyä (katso nro 084210).
Käyttötiedot
N
75
N
80
P
50
P
45
P
35
P
20
M
25
M
20
K
20
K
15
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Rengasjyrsin |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Pinnoite | TiAlN |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kiinnitys | Weldon-varsi |
| Työsyvyys | 30 mm |
| Halkaisija ⌀ | 24 mm |
| Kokonaispituus l | 60 mm |
| Varren ⌀ | 19 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G11878024 |
|---|---|
| EAN | 4045197514707 |