Reikäsaha (kovametalli), leikkuusyvyys 30 mm, TiAlN 20 mm
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Malli
Sopii kaikkiin yleisiin magneettiporakoneisiin. Erittäin hyvä työstettävyys optimoidun terägeometrian ansiosta. Helppo teroittaa uudelleen. Weldon-varrella – ⌀ 19 mm.
Kovametalli erikoisella TiAlN-pinnoitteella – pitkä käyttöikä ja erinomainen leikkuuteho.
Käyttötiedot
Liikkuvissa magneettiporakoneissa tai kiinteissä pylväsporakoneissa suurten reikien tekoon teräsrakenteisiin. Reikäsaha leikkaa materiaalista vain ohuen renkaan. Reikäsydän poistetaan uloslyöntitapilla jousivoiman avulla.
Toimitussisältö
Ilman uloslyöntitappia.
Huomautus
Reikäsahan voiteluun suositellaan tehokasta leikkuöljyä (ks. nro 084210).
Käyttötiedot
N
75
N
80
P
50
P
45
P
35
P
20
M
25
M
20
K
20
K
15
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Rengasjyrsin |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Pinnoite | TiAlN |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kiinnitys | Weldon-varsi |
| Työsyvyys | 30 mm |
| Halkaisija ⌀ | 20 mm |
| Kokonaispituus l | 60 mm |
| Varren ⌀ | 19 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G11878020 |
|---|---|
| EAN | 4045197514660 |