HM-ydinreikäpora, tasainen 30 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Reikäpora ja varsi yhdestä kappaleesta (karkaistu), siksi erittäin vakaa ja täydellisellä pyörinnällä.
Kapeat kovametalliset leikkuupalat positiivisella lastukulmamlla ja suurella vapautuskulmalla takaavat hyvän leikkuutehon pienellä lastuamispaineella.
Vaihdettava keskipora, varsi kolmella kiinnityspinnalla.
Leikkuuleveys 1,9 mm kaikissa ko’oissa. ⌀-toleranssi: + 0,15 / − 0,05 mm.
Mitta L: kaikki koot = 11,8 mm.
Käyttötiedot
Käyttöön kiinteissä koneissa. Soveltuu hyvin kuituvahvisteisille muoveille (GFK ja CFK).
Vain levymateriaalille, enintään 5 mm paksuus.
Käyttötiedot
N
70
P
50
P
50
M
35
N
80
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | Varsi, jossa kolme kiinnityspintaa |
|---|---|
| ⌀-toleranssi | −0,05 / 0,15 mm |
| Tuotetyyppi | Ydinterä |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Verstasstandardi |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Halkaisija ⌀ | 30 mm |
| Varren ⌀ | 10 mm |
| Pituus l | 11.8 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G11850530 |
|---|---|
| EAN | 4045197673893 |