HM-NC-tarkkuuskeskipora 90° pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Itsekeskittävyys yksiteräisellä geometrialla tuottaa erittäin tarkat ulokemitat.
Käyttötiedot
Kärkikulma 90° keskiporaukseen ja samanaikaiseen upotukseen, kun perään tulee pienemmän halkaisijan kierrepora.
Huomautus
Käytä todellista poraus-⌀:tä vastaavaa kierroslukua (ei yleisesti poran ulko-⌀:lle).
Huomioi syöttöarvo f = 0,015 mm/kierros!
Käyttötiedot
N
200
N
180
P
80
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 90 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Terien lukumäärä z | 1 |
| Tuotetyyppi | Esiporaus |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Halkaisija ⌀ | 4 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 8 mm |
| Varren halkaisija ds | 4 mm |
| Kokonaispituus l | 40 mm |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.015 mm/v |
| Varren toleranssi | h6 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 121019 |
|---|---|
| EAN | 4045197647641 |