HM-NC-tarkkuuskaksoisreikäporanterä 142° pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Itsekeskittyvyys ja 1-terägeometria antavat erittäin tarkat pistomitat.
Käyttötiedot
Kärkikulma 142°, jotta seuraavan kierreporaan pääteräsärmät pääsevät pureutumaan.
Huomautus
Käytä kierroslukua todellisen poraus-⌀:n mukaan (ei yleisesti poran ulko-⌀:lle).
Huomioi syöttöarvo f = 0,015 mm/k!
Käyttötiedot
N
200
N
180
P
80
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 142 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Terien lukumäärä z | 1 |
| Tuotetyyppi | Esiporaus |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Pajastandardi |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Halkaisija ⌀ | 20 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Kiinnitysuran pituus lc | 20 mm |
| Varren halkaisija ds | 20 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.015 mm/k |
| Varren toleranssi | h6 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 121068 |
|---|---|
| EAN | 4045197647825 |