HM-NC-kaksoisreikäpora 90°, spiraalimallinen, TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkka keskeinen kärkihionta.
Helppo esiporaus ja suuri muototarkkuus keskiöporauksessa. Vakaa lyhyiden lastu-urien ansiosta.
≥ ⌀ 6 mm Weldon-varrella HB.
Käyttötiedot
Kärkikulmalla 90° keskiöporaukseen ja samanaikaiseen upotukseen, kun seuraavaksi käytetään pienemmän halkaisijan kierreporaa.
Huomautus
Käytä kierroslukua todelliselle pora-⌀:lle (ei yleisesti poran ulko-⌀:lle).
Käyttötiedot
N
260
N
200
N
240
P
90
P
80
P
65
P
55
M
35
M
30
S
40
N
200
K
90
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 90 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Tuotetyyppi | Esiporaus |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | konepajanormi |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Halkaisija ⌀ | 12 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6:lla |
| Kiinnitysuran pituus lc | 24 mm |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Kokonaispituus l | 70 mm |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.03 mm/k |
| Varren toleranssi | h6 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 121040 |
|---|---|
| EAN | 4045197038586 |