HM-NC-keskiporaus 90° spiraalimallinen
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkka keskeinen kärkihionta. Helppo esiporaus ja korkea muototarkkuus keskiporauksessa. Vakaa lyhyiden lastu-urien ansiosta.
≥ ⌀ 6 mm Weldon-varrella HB.
Käyttötiedot
Kärkikulmalla 90° keskitysporaamiseen ja samanaikaiseen upotukseen, kun seuraavana käytetään pienempihalkaisijaista kierreporaa.
Huomautus
Käytä kierroslukua todellisen pora-⌀:n mukaan (ei yleisesti poran ulko-⌀:n mukaan).
Käyttötiedot
N
200
N
180
P
80
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 90 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Tuotetyyppi | Esiporaus |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Pajastandardi |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Halkaisija ⌀ | 6 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 13 mm |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 50 mm |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.03 mm/k |
| Varren toleranssi | h6 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 121020 |
|---|---|
| EAN | 4045197038456 |