HM-NC-kaksoiskeskipora 142° spiraalimallinen pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tarkka keskinen kärkihionta. Helppo esiporaus ja korkea muototarkkuus keskiporauksessa. Vakaa lyhyiden lastu-urien ansiosta.
≥ ⌀ 6 mm Weldon-varrella HB.
Käyttötiedot
Kärkikulma 142°, jotta seuraavan kierrepora-/spiraaliporan pääleikkuusärmät pääsevät pureutumaan.
Huomautus
Käytä kierroslukua todelliselle poraus-⌀:lle (ei yleisesti poran ulko-⌀:lle).
Käyttötiedot
N
200
N
180
P
80
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 142 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Tuotetyyppi | Esiporaus |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | pajastandardi |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6:lla |
| Halkaisija ⌀ | 3 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Kiinnitysuran pituus lc | 8 mm |
| Varren halkaisija ds | 3 mm |
| Kokonaispituus l | 32 mm |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.03 mm/k |
| Varren toleranssi | h6 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 121070 |
|---|---|
| EAN | 4045197038623 |