HM-NC-keskiporanterä 142° erittäin pitkä, spiraalimallinen, TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkka keskeinen kärkihionta. Helppo aloitusporata ja korkea muototarkkuus keskiöporauksessa. Vakaa lyhyiden lastu-urien ansiosta.
Erittäin pitkä malli.
Käyttöarvot
Kärkikulma 142°, jotta seuraavan spiraaliporan pääterät pääsevät pureutumaan.
Huomautus
Käytä kierroslukua todelliselle pora-⌀:lle (ei yleisesti poran ulko-⌀:lle).
Versiot HB ja HE saatavana samaan hintaan kuin HA.
Tilaa muoto HB: numerolla 121120.
Tilaa muoto HE: numerolla 121121 + 129100 HE.
Käyttötiedot
N
260
N
200
N
240
P
90
P
80
P
65
P
55
M
35
M
30
S
40
N
200
K
90
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Kärkikulma | 142 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h6 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Tuotetyyppi | Esiporaus |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA h6:lla |
| Halkaisija ⌀ | 5 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 13 mm |
| Varren halkaisija ds | 5 mm |
| Kokonaispituus l | 120 mm |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.03 mm/v |
| Varren toleranssi | h6 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 121121 |
|---|---|
| EAN | 4062406120849 |