Flowdrill-virtausporain, tasainen (ilman kaulusta) M12
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Virtausporain tuottaa kovametallin polygonimuodon avulla kitkalämpöä, joka plastisoi kaikki metalliset materiaalit. Näin voidaan luoda tukeva kiinnityspiste vain muutamassa sekunnissa. Alkuperäinen materiaalipaksuus moninkertaistuu ilman lastunmuodostusta.
Rakenne
Kovametallinen virtausporain ydinreiän tekemiseen kierteiden muovausta varten.
Edut
- Suuret kustannus- ja aikasäästöt verrattuna tavanomaisiin menetelmiin (esim. kiristysmutterit).
- Ei lastunmuodostusta, ei jätettä; korvaa niitti-, hitsaus- ja puristusmutterit.
- Vankka perusta kierteille, joihin kohdistuu suuret kiristysvoimat.
- Kaikille yleisille materiaalipaksuuksille ja kierrekokoille (kierteet DIN 13:n mukaan).
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kitkaporat |
|---|---|
| Kierteelle M | M12 |
| Suurin materiaalipaksuus | 7.2 mm |
| Suositeltu käyttöteho | 1.7 kW |
| Suositeltu kierrosluku | 1800 min-1 |
| Keskiöreiän ⌀ | 10.9 mm |
| Varren ⌀ | 12 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G082735M12 |
|---|---|
| EAN | 2050001740298 |