Momenttiruuvimeisselit, kiinteästi esiasetetut 3,8
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
Tarkastettu standardin DIN EN ISO 6789 mukaan.
Rakenne
Momenttiruuvimeisseli pitävällä 2K-T-kahvalla. Vääntömomentti on kiinteästi asetettu. Kiinnitys pysyvämagneeteilla.
Toiminto
Kun vääntömomentti saavutetaan, ruuvimeisseli laukeaa kuultavasti ja tuntuvasti. Pitkän liikkeen laukaisu osoittaa käyttäjälle selvästi, että asetettu arvo on saavutettu.
Käyttötiedot
Yhdessä 1/4 tuuman kärkien kanssa, joissa on C 6,3- tai E 6,3 -varsi, esim.
Torx Plus® -kärjet nro 674252. Ihanteellinen vaihtopalojen tarkkaan kiinnittämiseen suositellun kiristysmomentin mukaan.
Huomautus
Toimitetaan ilman kärkeä.
Taattu mittaustarkkuus vääntömomentille on voimassa vasta kalibroidulta momenttialueelta standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiruuvinväännin |
|---|---|
| Kärkipidike | D 6,3; F 6,3 |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Terän pituus | 50 mm |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±10 % |
| Asetettu vääntömomentti | 3.8 Nm |
| Palaute | laukaiseva |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen pitkän liikkeen laukaisu |
| Vaihdettava näyttö | Nm |
| Laukaisuarvon asetus | esiasetettu |
| Laukaisuarvon säädettävyys | ei säädettävissä |
| Liitäntämuoto | 1/4 tuuman bittipidike |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti |
| Vetosuunta | oikeakätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Mittaustekniikka | mekaaninen |
| Laukaisusignaali | akustinen; haptinen |
| Kokonaispituus l | 107 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G2117503,8 |
|---|---|
| EAN | 4045197553218 |