HM-putkikalvain pyramidikärjellä DIN 6535 HA TiAlN
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Toleranssitettujen reikien valmistukseen teräkseen tai lyhytlastuavaan materiaaliin.
Luotettava täysin valmis koneistus ilman erillistä keskitystä ja ilman jälkikäteen tehtävää kalvausprosessia. Selvästi parannettu itseohjautuvuus ylimääräisen pyramidikärjen ansiosta, mikä varmistaa valmistetun reiän optimaalisen pyöreyden ja toleranssien täyttymisen. Kaksi poranterää ja neljä kalvausterää, jotka antavat reiän seinämälle erinomaisen pinnanlaadun.
Toleranssitiedot:
Malli H7: reiän toleranssille H7.
± 0,003 mm: nimellishalkaisijan DC valmistus- ja leikkuutoleranssi.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Muodot HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA.
Tilaa muoto HB: numerolla 122797 + 129100HB.
Tilaa muoto HE: numerolla 122797 + 129100HE.Huomautus
Toimitusaika: 6 työviikkoa
Vähimmäistilausmäärä: 5 kpl
Asiakaskohtainen erikoisvalmistus: peruutus voidaan tehdä enintään 3 työpäivän kuluessa saadusta tilausvahvistuksesta. Palautus ei ole mahdollista. Pidätämme oikeuden yli- tai alitoimitukseen +/-10 % (vähintään 1 kpl).
Rakenne
Toleranssireikien valmistukseen teräkseen tai lyhytlastuaviin materiaaleihin.
Luotettava kokonaistyöstö ilman erillistä keskiöintiä ja ilman jälkikäteistä kalvausprosessia. Selvästi parannettu itsekeskittyminen lisäpyramidikärjen ansiosta, mikä takaa valmistetun reiän optimaalisen pyöreyden ja toleranssien pysymisen. Kaksi porausterää ja neljä kalvausterää, jotka antavat reiän seinämälle houkuttelevan pinnanlaadun.
Toleranssitiedot:
Toteutus H7: reikätoleranssille H7.
± 0,003 mm: valmistus- tai leikkuutoleranssi nimellishalkaisijalle DC.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Muodot HB ja HE toimitetaan samaan hintaan kuin HA.
Tilaa muoto HB: numerolla 122797 + 129100HB.
Tilaa muoto HE: numerolla 122797 + 129100HE.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Konepajanormi |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 25 barilla |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Puolistandardi | kyllä |
| Pituus xD | 5×D |
| Kärkikulma | 140° |
| ⌀-alue | 6.051 - 6.999 mm |
| Konfiguroitavat toleranssit | U; JS; M; F; V; A; K; G; J; S; EF; Z; H; EF; E; C; ZC; E; D; ZA; D; P; FG; N; ZB; R; B; CD; U; JS; M; F; V; A; K; G; J; S; EF; Z; H; EF; E; C; ZC; E; D; ZA; D; P; FG; N; ZB; R; B; CD; U; JS; M; F; V; A; K; G; J; S; EF; Z; H; EF; E; C; ZC; E; D; ZA; D; P; FG; N; ZB; R; B; CD |
| Konfiguroitavat ominaisuudet | 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13; 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13; 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13 |
| Toleranssi | HOA201511 |
| Normi | konepajan standardi |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kiinnitysuran pituus lc | 53 mm |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 91 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 122797 |
|---|---|
| EAN | 4062406653866 |