Niittireiän kalvain, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kartiomaisesti nouseva leikkuuviiste pituudeltaan noin 3 × nimellis-⌀. Erittäin vakaa vahvan ytimen ja kaarevan leikkuusärmän ansiosta. Ohuet lastut spiraaliuurteiden ja koon mukaan vaihtelevan terien lukumäärän ansiosta.
4 terää ko’oissa 10–28 mm.
5 terää koossa 32 mm.
Käyttötiedot
Käytetään erityisesti asennuksessa, kun osissa on siirtyneet reiät, jotka on avarruttava, tai kun niittireikiä on suurennettava. Painelaitevalmistuksessa niittireikäkalvaimia käytetään paineilmakäyttöisissä käsiporakoneissa.
Huomautus
Sopivat supistusholkit MK-varrella oleville työkaluille, katso nro 343000–343530.
Käyttötiedot
N
20
N
20
P
15
P
10
P
7
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Phillips-BIT |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | DIN 311 |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Morse-kartio |
| Käyttö reikätuypin mukaan | läpimenevälle reiälle |
| Kierrekulma | 25 astetta |
| Kierrekulma | 25 astetta |
| Halkaisija ⌀ | 23 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | k11 |
| Syöttö f teräksessä < 500 n/mm2 | 0.25 mm/kierros |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| ⌀ viisteessä | 16.4 mm |
| Ulkonemispituus l1 | 182 mm |
| Morse-kartio MK, koko | 3 |
| Kokonaispituus l | 281 mm |
| Leikkuupituus lc | 165 mm |
| Porausyvyys | 180 mm |
| Normi | DIN 311 |
| Kokonaispituus l | 281 mm |
| Porausyvyys | 180 mm |
| Varren mitat | 3 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 162800 |
|---|---|
| EAN | 4045197089373 |