NC-kalvain, ylipitkä, H7, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Pitkillä leikkuusärmillä ja vasenkätisellä spiraalilla.
Kalvaimet ovat valmiiksi hiottuja H7-sovitukselle.
Käyttötiedot
Erityisesti syvälle sijoittuviin reikiin. Soveltuu myös pohjareikiin.
Käyttötiedot
N
20
N
20
P
15
P
10
P
7
P
5
P
4
M
5
M
5
S
5
N
13
K
5
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Phillips-BIT |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | Konepajanormi |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | DIN 1835 A |
| Käyttö reikätuypin mukaan | umpireiässä ja läpireiässä |
| Halkaisija ⌀ | 4 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Ulkonemispituus l1 | 79 mm |
| Kokonaispituus l | 105 mm |
| Leikkuupituus lc | 19 mm |
| Porausyvyys | 77 mm |
| Varren halkaisija ds | 4 mm |
| Varren toleranssi | h6 |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0.1 mm/k |
| Kalvausvara halkaisijalle ⌀, ohjearvo | 0.1 mm |
| Toleranssi | H7 |
| Terän ylämitat | 0.01 mm |
| Terän alapuolen mitat | 0.005 mm |
| Suurin leikkuuhalkaisija | 4.01 mm |
| Suositeltu pora-⌀ teräkseen < 750 N/mm2 | 3.9 mm |
| Normi | Konepajanormi |
| Varren halkaisija ds | 4 mm |
| Kokonaispituus l | 105 mm |
| Porausyvyys | 77 mm |
| Varren mitat | 4 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 162961 |
|---|---|
| EAN | 4045197364036 |