NC-kalvain, extra pitkä H7, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Pitkillä leikkuusärmillä ja vasenkierteellä.
Kalvaimet on viimeistelty H7-sovitusta varten.
Käyttötiedot
Erityisesti syvillä rei’illä. Soveltuu myös umpirei’ille.
Käyttötiedot
N
20
N
20
P
15
P
10
P
7
P
5
P
4
M
5
M
5
S
5
N
13
K
5
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Phillips-BIT |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | Konepajastandardi |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | DIN 1835 A |
| Käyttö reikätuypin mukaan | pohjarei’ille ja läpimeneville rei’ille |
| Halkaisija ⌀ | 12 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Ulkonemispituus l1 | 249 mm |
| Kokonaispituus l | 300 mm |
| Leikkuupituus lc | 44 mm |
| Porausyvyys | 247 mm |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Varren toleranssi | h6 |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0.15 mm/k |
| Kalvausvara halkaisijalle ⌀, ohjearvo | 0.1 - 0.2 mm |
| Toleranssi | H7 |
| Terän ylämitat | 0.015 mm |
| Terän alapuolen mitat | 0.008 mm |
| Suurin leikkuuhalkaisija | 12.015 mm |
| Suositeltu pora-⌀ teräkseen < 750 N/mm2 | 11.8 mm |
| Normi | Pajanormi |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Kokonaispituus l | 300 mm |
| Porausyvyys | 247 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 162971 |
|---|---|
| EAN | 4062406264574 |