Konekalvain H7
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Pitkillä leikkuusärmillä ja vasenkätisellä spiraalilla. Parillinen määrä teriä ja epäsäännölliset terävälimat.
Käyttötiedot
Läpireikien kalvaukseen, koska lastut poistuvat leikkuusuuntaan.
Käyttötiedot
P
15
P
10
P
9
P
7
P
5
S
7
N
18
K
7
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Phillips-BIT |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | DIN 212 B |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | TiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Käyttö reikätuypin mukaan | läpimenevissä rei’issä |
| Halkaisija ⌀ | 9 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Ulkonemispituus l1 | 81 mm |
| Kokonaispituus l | 125 mm |
| Leikkuupituus lc | 36 mm |
| Porausyvyys | 79 mm |
| Varren halkaisija ds | 9 mm |
| Varren toleranssi | h9 |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0.2 mm/k |
| Kalvausvara halkaisijalle ⌀, ohjearvo | 0.1 - 0.2 mm |
| Toleranssi | H7 |
| Terän ylämitat | 0.012 mm |
| Terän alapuolen mitat | 0.006 mm |
| Suurin leikkuuhalkaisija | 9.012 mm |
| Suositeltu pora-⌀ teräkseen < 750 N/mm2 | 8.8 mm |
| Normi | DIN 212 B |
| Varren halkaisija ds | 9 mm |
| Kokonaispituus l | 125 mm |
| Porausyvyys | 79 mm |
| Varren mitat | 9 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 163500 |
|---|---|
| EAN | 4045197251404 |