Konekalvain H7, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Pitkillä leikkuusärmilllä ja vasenkätisellä spiraalilla.
Koosta 1,8 alkaen parillinen määrä teriä ja epäsäännölliset jaot terien välillä.
Kokoon 3,7 asti keskityskärki molemmissa päissä;
koosta 3,9 alkaen keskitysreikä molemmissa päissä.
Kalvaimet ovat loppuhiottuja H7-sovitukselle.
Käyttötiedot
Läpireikien kalvaukseen. Voidaan käyttää myös pohjareikiin lyhyen aloitusviisteen ansiosta (alkaen ⌀ 3,9 mm).
Huomautus
- Konekalvaimet suorilla urilla – toimitettavissa pyynnöstä.
- Kalvaimet muulle sovitukselle kuin H7 pyynnöstä.
– toimitus ja laskutus pyynnöstä, tai
– nopea toimitus ja laskutus hiontapalvelumme kautta.
Käyttötiedot
N
20
N
20
P
15
P
10
P
7
P
5
P
4
M
5
M
5
S
5
N
13
K
5
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Phillips-BIT |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | DIN 212 B |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi |
| Käyttö reikätuypin mukaan | läpimenevän reiän yhteydessä |
| Halkaisija ⌀ | 5,7 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Ulkonemispituus l1 | 56 mm |
| Kokonaispituus l | 93 mm |
| Leikkuupituus lc | 26 mm |
| Porausyvyys | 54 mm |
| Varren halkaisija ds | 5.6 mm |
| Varren toleranssi | h9 |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0.2 mm/v |
| Kalvausvara halkaisijalle ⌀, ohjearvo | 0.1 - 0.2 mm |
| Toleranssi | H7 |
| Terän ylämitat | 0.01 mm |
| Terän alapuolen mitat | 0.005 mm |
| Suurin leikkuuhalkaisija | 5,71 mm |
| Suositeltu pora-⌀ teräkseen < 750 N/mm2 | 5.5 mm |
| Normi | DIN 212 B |
| Varren halkaisija ds | 5.6 mm |
| Kokonaispituus l | 93 mm |
| Porausyvyys | 54 mm |
| Varren mitat | 5,6 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 163000 |
|---|---|
| EAN | 4045197252920 |