Koneellinen rullakierretappi voitelu-uralla HSS/E, muoto C, 6HX, TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Toleranssiluokka: ISO 2X/6HX.
DIN 2174 (≈ DIN 371 ≤ M10; ≈ DIN 376 ≥ M12). Voitelu-urilla; optimaalinen voiteluvaikutus myös syvemmissä kierteissä.
Käyttötiedot
N
23
P
23
P
22
P
22
M
11
N
12
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
|---|---|
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi, h9 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Tuotetyyppi | Kierremuovaustappi |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | DIN 2174 |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX |
| Kierteen ⌀ | 10 mm |
| Kierteen nousu | 1,5 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 8.42 astetta |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Varren neliö □ | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Ydinreiän halkaisijan ohjearvo | 9.35 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 30 mm |
| Kierrekoko | M10 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139182 |
|---|---|
| EAN | 4045197446794 |