Konerullakierretappi voitelu-urilla HSS/E muoto C 6GX TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
DIN 2174 (≈ DIN 371 ≤ M10; ≈ DIN 376 ≥ M12). Voitelu-urilla; optimaalinen voiteluvaikutus myös syvemmille kierteille.
Toleranssiluokka: ISO 3X/6GX = ylitoleranssi 0,02–0,04 mm.
Käyttötiedot
Työkappaleille, joihin tulee galvaaninen suojakerros tai jotka kutistuvat hieman karkaisun seurauksena.
Käyttötiedot
N
23
P
23
P
22
P
22
M
11
N
12
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
|---|---|
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi h9-toleranssilla |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Tuotetyyppi | Rullakierretappi |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | DIN 2174 |
| Toleranssiluokka | ISO 3X 6GX |
| Kierteen ⌀ | 3 mm |
| Kierteen nousu | 0.5 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Lastu-urien lukumäärä | 2 |
| Viistekulma | 9.4 astetta |
| Varren halkaisija ds | 3.5 mm |
| Varren neliö □ | 2.7 mm |
| Kokonaispituus l | 56 mm |
| Ydinreiän halkaisijan ohjearvo | 2.8 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 3X 6GX |
| Kierresyvyys | 9 mm |
| Kierrekoko | M3 |
| Kierteen nousu | 0,5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139192 |
|---|---|
| EAN | 4045197446831 |