Konerullakierretappi voitelu-urilla 6HX TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
DIN 2174 (≈ DIN 371 ≤ M10; ≈ DIN 376 ≥ M12). Voitelu-urilla; optimaalinen voiteluvaikutus myös syvemmissä kierteissä.
Toleranssiluokka: ISO 2X/6HX.
Innovatiivinen monikulmiomuoto mahdollistaa monipuoliset käyttökohteet.
Monitoiminen kerrosrakenne saavuttaa maksimaalisen käyttöiän myös lujissa materiaaleissa.
Erityinen TiAlN-pinnoite, erittäin sopiva alumiiniseoksille.
Käyttötiedot
N
42
N
42
N
28
P
32
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
|---|---|
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi toleranssilla h9 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Tuotetyyppi | Rullaava kierretappi |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | DIN 2174 |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX |
| Kierteen ⌀ | 2 mm |
| Kierteen nousu | 0.4 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 9 astetta |
| Varren halkaisija ds | 2.8 mm |
| Varren neliö □ | 2.1 mm |
| Kokonaispituus l | 45 mm |
| Ydinreiän halkaisijan ohjearvo | 1.85 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 6 mm |
| Kierrekoko | M2 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139171 |
|---|---|
| EAN | 4045197541789 |