Konerullakierretappi ilman voitelu-uria HSS/E 6GX TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
DIN 2174 (≈ DIN 371 ≤ M10; ≈ DIN 376 ≥ M12).
Toleranssiluokka: ISO 3X/6GX = ylitoleranssi 0,02−0,04 mm.
Käyttötiedot
Työkappaleille, joihin tehdään galvaaninen suojapinnoite tai jotka kutistuvat hieman karkaisun seurauksena.
Käyttötiedot
N
23
P
23
P
22
P
22
M
11
N
12
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
|---|---|
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi toleranssilla h9 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Tuotetyyppi | Kierremuovaustappi |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | DIN 2174 |
| Toleranssiluokka | ISO 3X 6GX |
| Kierteen ⌀ | 10 mm |
| Kierteen nousu | 1.5 mm |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Lastu-urien lukumäärä | 5 |
| Viistekulma | 8.43 astetta |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Varren neliö □ | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Ydinreiän halkaisijan ohjearvo | 9.35 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 3X 6GX |
| Kierresyvyys | 15 mm |
| Kierrekoko | M10 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139142 |
|---|---|
| EAN | 4045197446688 |