Koneellinen muovauskierretappi ilman voitelu-uria 6HX
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
DIN 2174 (≈ DIN 371 ≤ M10; ≈ DIN 376 ≥ M12).
Koot M1–M1,4 – Toleranssiluokka: ISO 1X / 4HX.
Innovatiivinen polygonimuoto mahdollistaa monet käyttökohteet.
Monitoiminen kerrosrakenne saavuttaa maksimaalisen käyttöiän myös lujissa materiaaleissa.
Käyttötiedot
N
42
N
42
P
37
P
32
P
27
P
22
P
17
M
12
N
22
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
|---|---|
| Pinnoite | TiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi, h9 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Tuotetyyppi | Kierremuovaustappi |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | DIN 2174 |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX |
| Kierteen ⌀ | 1.4 mm |
| Kierteen nousu | 0.3 mm |
| Terien lukumäärä z | 1 |
| Lastu-urien lukumäärä | 1 |
| Viistekulma | 9 astetta |
| Varren halkaisija ds | 2.5 mm |
| Varren neliö □ | 2.1 mm |
| Kokonaispituus l | 40 mm |
| Ydinreiän halkaisijan ohjearvo | 1.25 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 1X 4HX |
| Kierresyvyys | 2.1 mm |
| Kierrekoko | M1,4 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139125 |
|---|---|
| EAN | 4045197649706 |