Konerullakierretappi ilman voitelu-uria 6GX TiN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
DIN 2174 (≈ DIN 371 ≤ M10; ≈ DIN 376 ≥ M12).
Innovatiivinen monikulmiomuoto mahdollistaa monia käyttökohteita.
Monitoiminen pinnoiterakenne saavuttaa maksimaalisen käyttöiän myös lujissa materiaaleissa.
Toleranssiluokka: ISO 3X/6GX = ylitoleranssi 0,02−0,04 mm.
Käyttötiedot
Työkappaleille, joihin tehdään galvaaninen suojapinnoite tai jotka kutistuvat hieman karkaisun vuoksi.
Käyttötiedot
N
42
N
42
P
37
P
32
P
27
P
22
P
17
M
12
N
22
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
|---|---|
| Pinnoite | TiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi h9:llä |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Tuotetyyppi | Kierremuovaustappi |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | DIN 2174 |
| Toleranssiluokka | ISO 3X 6GX |
| Kierteen ⌀ | 5 mm |
| Kierteen nousu | 0,8 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Lastu-urien lukumäärä | 4 |
| Viistekulma | 9 astetta |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Varren neliö □ | 4,9 mm |
| Kokonaispituus l | 70 mm |
| Ydinreiän halkaisijan ohjearvo | 4,65 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 3X 6GX |
| Kierresyvyys | 7,5 mm |
| Kierrekoko | M5 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139135 |
|---|---|
| EAN | 4045197508799 |