HOLEX Pro Form koneellinen muovaava rullakierretappi, voitelu-urilla 6GX TiN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
DIN 2174 (≈ DIN 371 ≤ M10; ≈ DIN 376 ≥ M12). Voitelu-urilla; optimaalinen voiteluvaikutus myös syvemmille kierteille.
Toleranssiluokka: ISO 3X/6GX = ylitoleranssi 0,02–0,04 mm.
HOLEX Pro Form: Tehokas rullakierretappi käyttöön laajalla materiaalivalikoimalla.
- HSS-E-PM korkeaa kulutuskestävyyttä varten.
- Huippumoderni ja optimoitu HIPIMS TiN -pinnoite.
Käyttötiedot
Työkappaleille, joihin tehdään galvaaninen suojakerros tai jotka kutistuvat hieman karkaisun seurauksena.
Käyttötiedot
N
20
N
20
P
27
P
25
P
25
P
10
M
8
N
20
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
|---|---|
| Pinnoite | TiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi toleranssilla h9 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Tuotetyyppi | Kierrevalssain |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | DIN 2174 |
| Toleranssiluokka | ISO 3X 6GX |
| Sarja | Pro Form; Pro Form; Pro Form |
| Kierteen ⌀ | 8 mm |
| Kierteen nousu | 1.25 mm |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Lastu-urien lukumäärä | 5 |
| Viistekulma | 9 astetta |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Varren neliö □ | 6.2 mm |
| Kokonaispituus l | 90 mm |
| Ydinreiän halkaisijan ohjearvo | 7.45 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 3X 6GX |
| Kierresyvyys | 24 mm |
| Kierrekoko | M8 |
| Sarja | Pro Form; Pro Form; Pro Form |
| Sarja | Pro Form; Pro Form; Pro Form |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139195 |
|---|---|
| EAN | 4069515003629 |