GARANT Master Form Steel konekierremuovaustappi voitelu-urilla HSSE-PM muoto E 6HX TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
DIN 2174 (≈ DIN 371 ≤ M10; ≈ DIN 376 ≥ M12).
Toleranssiluokka: ISO 2X/6HX.
Uusimman sukupolven suurtehokierremuovaustappi, kehitetty erityisesti käyttöön teräsmateriaaleissa.
- Optimoitu monikulmageometria tuottaa pienemmän vääntömomentin.
- Monikerroksinen HIPIMS-pinnoite takaa korkean kulutuskestävyyden.
- HSS-E-PM-substraatti maksimaalista prosessivarmuutta varten.
Muoto E (sisäänmeno: 1,5–2 kierrettä) syville kierteille lyhyellä ulostulolla. Kierre muovautuu tiiviisti lähes reiän pohjaan asti.
Käyttötiedot
N
38
P
37
P
35
P
27
P
18
P
12
M
12
M
7
N
22
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi h9:llä |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | E - 1,5 |
| Tuotetyyppi | Kierremuovaustappi |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | DIN 2174 |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX |
| Sarja | GARANT Master |
| Kierteen ⌀ | 5 mm |
| Kierteen nousu | 0,8 mm |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Lastu-urien lukumäärä | 5 |
| Viistekulma | 15 astetta |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Varren neliö □ | 4.9 mm |
| Kokonaispituus l | 70 mm |
| Ydinreiän halkaisijan ohjearvo | 4,65 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 15 mm |
| Kierrekoko | M5 |
| Sarja | GARANT Master |
| Sarja | GARANT Master |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139198 |
|---|---|
| EAN | 4062406383404 |