GARANT Master Form Steel -koneellinen rullakierretappi voitelu-urilla HSSE-PM IK / muoto C 6HX TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
DIN 2174 (≈ DIN 371 ≤ M10; ≈ DIN 376 ≥ M12).
Toleranssiluokka: ISO 2X/6HX.
Uusimman sukupolven suurtehorullakierretappi, kehitetty erityisesti käyttöön teräsmateriaaleissa.
- Optimoitu polygonigeometria, joka pienentää vääntömomenttia.
- Monikerroksinen HIPIMS-pinnoite, joka antaa korkean kulutuskestävyyden.
- HSS-E-PM-substraatti parhaaseen mahdolliseen prosessivarmuuteen.
Sisäinen jäähdytysnesteensyöttö sivulta urien kautta. Mahdollistaa maksimaalisen käyttöiän läpireikien ja pohjareikien työstössä.
Käyttötiedot
N
42
P
40
P
38
P
29
P
20
P
15
M
15
M
8
N
25
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi, toleranssi h9 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Tuotetyyppi | Rullakierretappi |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | DIN 2174 |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX |
| Sarja | GARANT Master |
| Kierteen ⌀ | 8 mm |
| Kierteen nousu | 1.25 mm |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Lastu-urien lukumäärä | 5 |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Varren neliö □ | 6.2 mm |
| Kokonaispituus l | 90 mm |
| Ydinreiän halkaisijan ohjearvo | 7.45 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 24 mm |
| Kierrekoko | M8 |
| Sarja | GARANT Master |
| Sarja | GARANT Master |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139202 |
|---|---|
| EAN | 4062406383480 |