GARANT Master Form Steel -konekierteenmuovaustappi voiteluurilla HSSE-PM muoto C 6HX TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
DIN 2174 (≈ DIN 371 ≤ M10; ≈ DIN 376 ≥ M12).
Toleranssiluokka: ISO 2X/6HX.
Uusimman sukupolven suorituskykyinen kierremuovaustappi, kehitetty erityisesti käyttöön teräsmateriaaleissa.
- Optimoitu polygongeometria, joka antaa pienemmän vääntömomentin.
- Monikerroksinen HIPIMS-pinnoite, joka antaa korkean kulutuskestävyyden.
- HSS-E-PM-perusmateriaali mahdollisimman suurta prosessivarmuutta varten.
Käyttötiedot
N
38
P
37
P
35
P
27
P
18
P
12
M
12
M
7
N
22
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi h9-toleranssilla |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Tuotetyyppi | Kierrevalssain |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | DIN 2174 |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX |
| Sarja | GARANT Master |
| Kierteen ⌀ | 16 mm |
| Kierteen nousu | 2 mm |
| Terien lukumäärä z | 8 |
| Lastu-urien lukumäärä | 8 |
| Viistekulma | 9° |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Varren neliö □ | 9 mm |
| Kokonaispituus l | 110 mm |
| Ydinreiän halkaisijan ohjearvo | 15.1 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 48 mm |
| Kierrekoko | M16 |
| Sarja | GARANT Master |
| Sarja | GARANT Master |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139194 |
|---|---|
| EAN | 4062406383343 |