Konekäyttöiset kierteitystapit umpireikiin, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Koneelliset kierretapit pohjareikiin obeHuomautusPienin tilausmäärä: 2 kpl
Toimitusaika: 35 päivää
Erikoisvalmistus – ei palautusoikeutta
Konekäyttöiset kierteitystapit umpireikiin, pinnoittamaton
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | kierretappi |
|---|---|
| Kiinnitys | Sylinterivarsi, h9 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekäyttökierretappi tavanomaiseen koneistukseen |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Toleranssiluokka | ISO 1 4H; ISO 1X 4HX; ISO 2 6H; ISO 2X 6HX; 6H +0,05; 6H +0,20; ISO 3 6G; ISO 3X 6GX; 7H; 7HX; 7G; 7GX; 6H +0,10; ISO 1 4H; ISO 1X 4HX; ISO 2 6H; ISO 2X 6HX; 6H +0,05; 6H +0,20; ISO 3 6G; ISO 3X 6GX; 7H; 7HX; 7G; 7GX; 6H +0,10; ISO 1 4H; ISO 1X 4HX; ISO 2 6H; ISO 2X 6HX; 6H +0,05; 6H +0,20; ISO 3 6G; ISO 3X 6GX; 7H; 7HX; 7G; 7GX; 6H +0,10 |
| Normi | DIN 376 |
| Kierretyyppi | MF |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Keskiöreiän ⌀ | 13 mm |
| Kierteen ⌀ | 14 mm |
| Kierretyyppi | MF |
| Kierteen nousu | 1 mm |
| Normi | DIN 376 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 15 astetta |
| Varren halkaisija ds | 11 mm |
| Varren neliö □ | 9 mm |
| Kokonaispituus l | 110 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 1 4H; ISO 1X 4HX; ISO 2 6H; ISO 2X 6HX; 6H +0,05; 6H +0,20; ISO 3 6G; ISO 3X 6GX; 7H; 7HX; 7G; 7GX; 6H +0,10; ISO 1 4H; ISO 1X 4HX; ISO 2 6H; ISO 2X 6HX; 6H +0,05; 6H +0,20; ISO 3 6G; ISO 3X 6GX; 7H; 7HX; 7G; 7GX; 6H +0,10; ISO 1 4H; ISO 1X 4HX; ISO 2 6H; ISO 2X 6HX; 6H +0,05; 6H +0,20; ISO 3 6G; ISO 3X 6GX; 7H; 7HX; 7G; 7GX; 6H +0,10 |
| Kierresyvyys | 35 mm |
| Kierrekoko | M14×1 |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 130010 |
|---|---|
| EAN | 4062406011819 |